ODSZKODOWANIA POWYPADKOWE

Uległeś wypadkowi? Uważasz, że wypłacone odszkodowanie jest zaniżone? Nie wiesz czy i w jakiej wysokości należy Ci się odszkodowanie?

Prawnicy Kancelarii Precium nieodpłatnie zweryfikują Twoją sprawę. Nie rezygnuj nawet jeśli sądzisz, że nic więcej nie da się zrobić. Lata praktyki nauczyły nas walczyć do końca i dały nam niezbędne narzędzia, aby taką walkę wygrać.

Skorzystaj z naszej pomocy i odbierz pełne należne odszkodowanie.

JAK ZGŁOSIĆ SZKODĘ

Przyjdź, zadzwoń albo napisz.

Najprostszym sposobem na zgłoszenie szkody jest bezpośredni kontakt w jednej z naszych Kancelarii. Możesz również zadzwonić i umówić się na spotkanie w wybranym przez Ciebie miejscu lub skorzystać z naszego formularza kontaktowego i zgłosić szkodę przez Internet.

NIE POBIERAMY OPŁAT WSTĘPNYCH

Zapłacisz jedynie po wygranej sprawie. Nie ponosisz żadnych kosztów z góry.

Poszkodowani zlecając Kancelarii Precium do prowadzenia sprawy o odszkodowanie nie ponoszą żadnych opłat ani kosztów wstępnych, ponieważ rozliczają się wyłącznie po wygraniu i po uzyskaniu pieniędzy z odszkodowania. Tym samym nasze usługi dostępne są dla każdego.

Ponadto, proponujemy aby w przypadku szkody nieodpłatnie skonsultować sprawę z jednym z naszych prawników, uzyskać więcej informacji i wówczas świadomie podjąć decyzję o dochodzeniu odszkodowania.

WYPADKI W ROLNICTWIE

Gospodarstwa rolne też są ubezpieczone.

Praca w gospodarstwie rolnym jest nie tylko ciężka i wymagająca, ale również niebezpieczna. Niejednokrotnie dochodzi do poważnych wypadków, wynikających z charakteru tejże pracy. Rolnik jest obowiązany do zawarcia umowy ubezpieczenia OC rolników z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego, dlatego też w momencie gdy dochodzi do tragicznego wypadku to nie właściciel gospodarstwa ponosi odpowiedzialność, ale zakład/towarzystwo ubezpieczeniowe. Poszkodowany może liczyć na wypłatę należnego odszkodowania właśnie z tytułu ubezpieczenia OC gospodarstwa rolnego.

WYPADKI W PRACY

Odszkodowanie z ZUS to nie wszystko.

Poszkodowani pracownicy, którzy uzyskali świadczenia z ZUS często nie wiedzą, że przysługuje im prawo do walki o znacznie wyższe odszkodowanie bezpośrednio od pracodawcy lub jego ubezpieczyciela. Odszkodowanie to przysługuje niezależnie od renty i jednorazowego odszkodowania wypłacanego przez ZUS i co najważniejsze jest kilka razy wyższe od tego wypłacanego przez ZUS.

ZANIEDBANIA OBOWIĄZKÓW

Poślizgnięcia i nie tylko.

Skutkami zaniedbań obowiązków są najczęściej poślizgnięcia i upadki na uszkodzonej/oblodzonej nawierzchni chodników, sklepów, itp. Najważniejsze jest jak najszybsze zabezpieczenie dowodów, którymi są przede wszystkim zdjęcia miejsca zdarzenia i oświadczenia świadków. Aby udowodnić czyjąś odpowiedzialność, należy wykazać jego winę – zaniedbanie w odśnieżaniu, utrzymaniu np. schodów w należytym stanie lub wadliwą organizację pracy.

BŁĘDY MEDYCZNE

Postępowanie sprzeczne z powszechnie uznanymi zasadami wiedzy medycznej.

Kancelaria Precium prowadzi sprawy o odszkodowania za szkody będące następstwem błędów lekarskich, zakażeń powstałych w związku z przebywaniem w szpitalu lub korzystaniem z innych jednostek służby zdrowia. Uzyskanie odszkodowania dla osób nieposiadających specjalistycznej wiedzy z zakresu prawa i medycyny jest często co najmniej utrudnione. Tego typu szkody są wielokrotnie znacznych rozmiarów. Wypłata odszkodowania za błędy w sztuce lekarskiej może obejmować między innymi: zadośćuczynienie za ból i cierpienie, odszkodowanie za koszty leczenia, odszkodowanie z tytułu koniecznej opieki, rentę z tytułu zwiększonych potrzeb, rentę z tytułu utraconych zarobków i odszkodowanie za utracone zarobki.

SZKODY MAJĄTKOWE

Zadośćuczynienie to nie wszystko.

Poszkodowani często nie mają świadomości tego, jak wiele świadczeń im się należy w związku ze szkodą na osobie. Wskutek doznanych obrażeń ciała dochodzi do istotnego uszczerbku w majątku i z tego tytułu możecie Państwo dochodzić m.in.:
– odszkodowania za koszty leczenia (także tych, które są refundowane przez NFZ, a których konieczność poniesienia wynikała np. ze zbyt długich terminów oczekiwania na leczenie w ramach NFZ),
– odszkodowania z tytułu koniecznej opieki (świadczenie z tego tytułu należy się poszkodowanemu niezależnie od tego czy pomocy tej udzielała osoba obca, czy też osoba bliska oraz to czy poszkodowany płacił cokolwiek osobie jej udzielającej),
– odszkodowania z tytułu dojazdów do placówek opieki medycznej,
– odszkodowania z tytułu utraconych zarobków (zasada jest prosta, ubezpieczyciel zobowiązany jest wypłacić różnicę pomiędzy zarobkami uzyskiwanymi przed wypadkiem, a tymi, które poszkodowany uzyskuje po wypadku),
– renty z tytułu zwiększonych potrzeb (jeżeli w następstwie wypadku zmuszony jesteś ponosić stałe koszty leczenia, opieki osób trzecich, dojazdów do placówek opieki medycznej, należy Ci się comiesięczna renta),
– renty z tytułu utraconych zarobków (jeżeli w następstwie wypadku nie jesteś już w stanie uzyskiwać dochodów na poziomie sprzed wypadku, należy Ci się renta w postaci różnicy świadczeń uzyskiwanych przed i po wypadku, do czasu powrotu do zdrowia lub do końca życia).

SZKODY RZECZOWE

Niejednokrotnie poszkodowani mają do czynienia z zaniżaniem przez firmy ubezpieczeniowe odszkodowań z tytułu uszkodzonego pojazdu i to zarówno w ramach umowy OC jak i AC. Podobnie jest w przypadku odszkodowań z innych tytułów, jak np. odszkodowań za spalone lub okradzione mieszkanie, odszkodowań za straty w towarze, inwentarzu w przypadku ubezpieczonych przedsiębiorców lub hodowców.

Równie liczną grupę stanowią poszkodowani, którym ubezpieczyciele bezpodstawnie odmawiają wypłaty jakiegokolwiek odszkodowania. Aby móc stoczyć wyrównaną walkę Kancelaria Precium zapewnia pełne wsparcie w weryfikacji stanowiska ubezpieczyciela oraz reprezentacji poszkodowanych na etapie polubownym i w postępowaniu sądowym.

To, co nas wyróżnia to nieustępliwość, konsekwencja i walka do końca w interesie naszego Klienta o najwyższe należne mu odszkodowanie.