7 sposobów na dochodzenie odszkodowania.

Home / odszkodowania / 7 sposobów na dochodzenie odszkodowania.

Istnieją lepsze i gorsze sposoby na uzyskanie odszkodowania. Tych gorszych oczywiście lepiej unikać, a lepszych nie należy się bać choć nie są darmowe. Poniżej przedstawiamy plusy i minusy krótko opisując najczęściej stosowane metody:

1. Porada mecenasa Google.

Jest to jeden z najmniej skutecznych sposobów, bo choć w Internecie jest bardzo dużo informacji związanych również z odszkodowaniami i wydaje Ci się, że będzie to najtańszy i najszybszy sposób na uzyskanie odszkodowania, to wcale tak nie jest. Widzieliśmy już całkiem przyzwoite roszczenia wysyłane do ubezpieczycieli, ale pewnych błędów po prostu nie da się uniknąć bez dostatecznej wiedzy i doświadczenia. W tej nierównej walce to ubezpieczyciel i jego prawnicy mają przewagę, zwłaszcza biorąc pod uwagę brak chęci do wypłacenia Ci odszkodowania w należnej wysokości.

2. Porada agenta ubezpieczeniowego.

Wielu agentów było naszymi klientami w ich własnych sprawach, co oczywiście nie jest niczym złym. Spora część z nich odeśle Cię z kwitkiem lub udzieli niekoniecznie prawidłowej rady (oby tylko trafiła Ci się ta pierwsza opcja). Trzeba wziąć pod uwagę, że agent ma na celu sprzedaż produktów ubezpieczyciela, a to ma się zupełnie nijak do drugiej strony medalu, czyli praktycznej likwidacji różnego rodzaju szkód.

3. Zlecenie sprawy pseudo-specjaliście.

Powierzysz swoje pieniądze zupełnie nieznanej osobie, którą widzisz pierwszy, a być może i ostatni raz? Zawsze weryfikuj z kim podpisujesz umowę i kto będzie prowadzić Twoją sprawę. Olbrzymią różnicę robi czy będziesz obsługiwany przez prawnika, czy przez byłego policjanta, detektywa, mechanika, przedstawiciela handlowego, sprzedawczynię, itp. Wszyscy wymienieni znają się na swojej pracy, ale to prawnik zna się na prawie, którego uczył się przez wiele lat studiów.

4. Łowcy ugód.

Część firm psuje rynek odszkodowań poprzez zupełny brak dbałości o już poszkodowanych przecież klientów. Jedyne na czym im zależy to byle jakie zgłoszenie szkody i dążenie do jak najszybszego zysku z pobranej prowizji. Strzeż się jak ognia firm, które bez Twojej zgody i konsultacji z Tobą podpisują, najczęściej zupełnie niekorzystne, ugody.

5. Nieporadni nowicjusze.

Warto ustalić jakie doświadczenie ma wybierany przez Ciebie pełnomocnik, bo zakłady i towarzystwa ubezpieczeniowe już po pierwszym piśmie znakomicie wiedzą, kto stoi po drugiej stronie i na co mogą sobie w tej walce pozwolić. Każdy kiedyś zaczynał, ale my zaczynaliśmy jeszcze w czasach kiedy gałąź prawa związana z odszkodowaniami dopiero się rozwijała. W związku z tym możemy Ci zagwarantować, że teraz nie będziemy się uczyć na Twojej sprawie a profesjonalnie ją poprowadzimy.

6. Wybór najtańszej oferty.

Konkurencja na rynku jest duża, ale wybierając pełnomocnika, który ma Cię reprezentować nie warto kierować się tylko tym, że pobiera on najniższa prowizję. Prawdą jest, że wartościowy specjalista, który zagwarantuje Ci profesjonalną usługę od etapu polubownego, aż po uzyskanie korzystnego wyroku sądu chce zarobić na własne utrzymanie. Czy to źle?

Rozważ zatem czy lepiej zapłacić mniej i finalnie zyskać tyle co nic, czy zapłacić za pewną usługę, która rzeczywiście przyniesie Ci pomoc prawną bez której nie poradzisz sobie w samodzielnej walce z ubezpieczycielem, który również jako profesjonalistą, błyskawicznie rozpozna z kim ma do czynienia odpowiednio dostosowując swoją reakcję. Wynagrodzenie również nie może być astronomicznie wysokie, czy rozbite na kilka drobnych części składających się na wysoką opłatę końcową.

Zawsze czytaj umowy, proś o wytłumaczenie niejasnych punktów i nie podpisuj niczego w razie jakichkolwiek wątpliwości.

7. Zlecenie sprawy prawnikowi.

Skoro dotarłeś do tego punktu z pewnością jesteś osobą świadomą swoich potrzeb, analizującą sytuację w jakiej się znajduje i podejmującą prawidłowe decyzje. Musisz wiedzieć, że tak naprawdę tylko profesjonalny podmiot będący prawnikiem zagwarantuje Ci najszybszą z możliwych i najskuteczniejszą pomoc w uzyskaniu odszkodowania. Pamiętaj również, że zawsze warto mieć bezpośredni kontakt z pełnomocnikiem prowadzącym Twoją sprawę.

Nie daj się nabrać na infolinie i internetowe systemy do kontrolowania postępu Twojej sprawy. Oczywiście są to pewne udogodnienia i pójście z duchem czasu, ale tak jak żaden e-book nie zastąpi Ci przyjemności z czytania prawdziwej książki czy gazety, tak i nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z człowiekiem, który z pełną znajomością Twojego indywidualnego przypadku wyjaśni wątpliwości i zadba o należyte wykonanie zleconej mu sprawy.

Przyjdź na dobrą kawę do jednej z naszych kancelarii. Poznajmy się i porozmawiajmy o Twojej szkodzie, byś świadomie wybrał właściwego pełnomocnika.

 

Precium Odszkodowania

Foto: Bethany Legg (unsplash.com)

Related Posts